Med

Med je vzácným přírodním zdrojem jednoduchých, lehce stravitelných cukrů -ovocného a hrozno-vého, bílkovin, minerální látky a vitamíny. Pro vysoký obsah jednoduchých cukrů je vhodný k rychlému posilnění organismu. Jednoduché cukry se rychle vstřebají a organismus není zatížen jejich štěpením, jako v případě cukrů složených, obsažených v cukru řepném. Je lehce stravitelný, nezatěžuje trávící ústrojí, posiluje organismus, srdce a nervy, obohacuje o minerály a jiné stopové prvky. Není prokázáno, že konzumace medu zvyšuje kazivost zubů, neboť med obsahuje propolis a určité množství látek působící proti tvorbě mikroorganismů. Jde o kvalitní, nedoceněný čistě přírodní produkt bez konzervačních prostředků.

Med květový

- nektarový je světlejší barvy, lahodné chutí a rychleji krystalizuje. Krystalizace je přirozenou vlastností medu a je známkou jeho vysoké kvality a zárukou pravosti medu. Mezi medy květové patří například med akátový, lipový, slunečnicový a řepkový.

Med květový pastový

Je vybraný květový med, převážně nejkvalitnější řepkový. Tento med je bohatý na bílkoviny a vitamíny. Med řepkový velmi rychle krystalizuje. Této vlastnosti využíváme při velmi šetrné technologii - pastování( mechanickým rozdrcením zkrystalizovaného medu na mikrokrystalky), kdy vzniká jemný medový pastový krém lahodné chuti, který se lehce roztírá a již dále nekrystalizuje.V pastovém medu zůstávají plně zachovány všechny vlastnosti medu.

Med květový smíšený

- široké veřejnosti známý především jako med lesní, se vyznačuje tmavší barvou a výraznější chutí. Na rozdíl od medu květového vydrží déle v tekutém stavu. Cení se především por vyšší obsah stopových prvků, zejména železa a mědi.

Med v dárkovém balení

směs medu a: mandle, kešu, malina, černý rybíz, vlašské ořechy, sušené švestky, studentská medová směs Včelpo.Dále vyrábíme Medovou pomazánku s kakaem, a Medovou pomazánku s lískovými oříšky (sekanými). Chcete udělat milou radost malým dárkem? Chcete darovat zdraví? Nabízíme vám dárková balení kvalitních českých medů s různými příchutěmi a přísadami. Med je v šestihranných sklenicích, s přitažlivou etiketou, víčko překryté jutovou tkaninou. Dále je možno vyrobit v tomto dárkovém balení -med květový akátový, med květový smíšený, med květový slunečnicový, med květový lipový.

Porcovaný med

Balení 20g - na dovolenou, na dlouhé cesty a ke svačině v práci nebo ve škole vám jistě přijdou vhod malá balení našeho medu. Malé tzv. porcové balení medu nachází široké uplatnění také v restauracích, penzionech a nemocnicích. Malé a veselé balení povzbudí také děti při zdravém mlsání.

Speciální nabídka

© 2023 Všechny práva vyhrazena, Příroda, včely a člověk, o.p.s., Obora 108, 679 01 Obora, Vytvořilo FEO