Propolis

Vše, co nám včely poskytují, můžeme využít k léčení nemocí. Významným přírodním lékem je propolis. Je to vonná látka pevné lepkavé konzistence, směs včelího vosku, lepivých látek, pylu, pryskyřic a dalších přísad. Má mimořádné léčebné a desinfekční účinky. Bakteriocidní a bakteriostatické vlastnosti propolisu zastavují a usmrcují růst bakterií. Působí proti některým virům, tlumí bolest a ruší účinek některých toxických látek. Podporuje obra-nyschopnost organismu. Působí protizánětlivě a zlepšuje hojení ran. Upravuje metabolismus a vylučování hormonů. Může tlumit i účinky škodlivého záření. Podporuje účinek některých antibiotik.

Propolis je nerozpustný ve vodě, ale dobře se rozpouští v lihu. Můžeme ho užívat v různých formách, vnitřně i zevně. Jako tinkturu, emulzi, propolisové máslo, propolisovou mast, propolisové tablety. Léčebný účinek můžeme zvýšit také kombinací propolisu s pylem, který celkově posiluje a zvyšuje vitalitu organismu.

Úspěšné léčebné použití propolis zaznamenala řada lékařů, je popsáno v publikacích i odborných časopisech. Inhalace par vařícího propolis se osvědčila při zánětech horních cest dýchacích. Roztok propolisu se používá jako první pomoc při bolestech zubů. Potvrdila se jeho vhodnost v řadě gynekologických problémů, při onemocnění prostaty, vředové chorobě žaludku a dvanácterníku, i v řadě kožních potíží od menších popálenin a svědění až po bércové vředy, ekzémy, i pro některé typy lupénky.

Propolis kapky a spray: Propolisová tinktura je podpůrný prostředek k dezinfekci dutiny ústní a kůže, při nachlazení a virových onemocnění horních cest dýchacích, k potlačení infekcí a zánětů v dutině ústní a nosohltanu, k tlumení bolesti zubů a masážím dásní při paradentóze a při hojení nerozsáhlých popálenin. Je vhodná při plísňovém a ekzémovém onemocnění pokožky.

Šalvěj s propolisem kapky: - Podpůrný prostředek určený především k dezinfekci dutiny ústní. Používá se při nachlazení a virových onemocněních horních cest dýchacích; k potlačení infekcí a zánětů v dutině ústní (např. afty); k tlumení bolestí zubů a masážím dásní při paradentóze; při plísňovém a ekzémovém onemocnění pokožky; k preventivní podpoře imunitního systému a k hojení popálenin menšího rozsahu.

Šalvěj kapky: - Podpůrný prostředek určený především k péči o dutinu ústní. Používá se při zánětech nebo poranění v dutině ústní; zmírňuje kašel; při angíně; při krvácení dásní; na špatně se hojící rány kůže; při štípnutí hmyzem; na otlaky od zubních protéz.

Speciální nabídka

© 2020 Všechny práva vyhrazena, Příroda, včely a člověk, o.p.s., Obora 108, 679 01 Obora, Vytvořilo FEO