Nápoje

Fitness drink s medem

1-2 lžíce medu, ¼ zralého banánu, 1-2 lžíce čerstvě vylisované citronové šťávy, 1/8 čerstvě vylisované pomerančové šťávy, 1/8 čerstvě vylisované ananasové šťávy, 3-4 lístky meduňky, minerálka Banán nakrájejte na kousky a spolu s citronovou šťávou rozšlehejte najemno v mixéru. Přidejte med a šťávy a vše ještě jednou krátce mixujte. Meduňku nakrájejte na jemné proužky a vložte do připravené vychlazené sklenice. Tu naplňte rozmixovaným nápojem do dvou třetin a doplňte minerálkou. Ozdobte plátkem pomeranče.

Hruškový koktejl s medem

1 a více čajových lžiček medu (podle chuti), 2 hrušky, 3 dl mléka, 1 lžičku citronové šťávy Hrušky omyjte, oloupejte, nakrájejte na menší kusy. Nakrájené dejte do mixéru, přidejte mléko, citronovou šťávu a med. Rozmixujte a podávejte s ledem nebo ledovou tříští.

Koktejl Br-ba (broskev – banán)

2 a více čajových lžiček medu (podle chuti), 1 broskev, půlka banánu, 1 dl mléka, drcený led Broskev, mléko, med a banán dejte do mixéru, řádně rozmíchejte, nalijte do vysokých sklenic na drcený led.

Likér rybízový

1 litr rybízové šťávy, 1 litr rumu, 0,8 kg medu Rybíz rozmačkáme a necháme několik dní nakvasit. Vylisujeme šťávu, přidáme rum a med.

Likér vaječný

200g medu, 300ml smetany, 8 žloutků, 2 celá vejce, 2 vanilkové cukry, tuzemský rum Vše kromě rumu dáme do mísy nad hrncem s vařící vodou a intenzívně mícháme až do zhoustnutí. Přecedíme a po vychladnutí smícháme se stejným objemovým množstvím tuzemského rumu.

Likér višňový

1/2 litru višní, 2 kousky skořice, několik hřebíčků, 1 rozkrojený nezralý vlašský ořech, 1/2 kg medu, 1 litr rumu Ve skleněné nádobě necháme stát 14 dní, poté likér scedíme a stočíme do lahví.

Medový koktejl s mátou (2 porce)

4 lžíce medu, mátový sirup, mléko V troše přihřátého mléka rozpustíme a rozmícháme med a mátový sirup ( množství sirupu záleží na požadované mátové chuti), přidáme 0,4 l dobře vychlazeného mléka, ušleháme a podáváme ve vysokých sklenkách. V obzvlášť horkých dnech můžeme ještě přidat kostky ledu.

Medový sirup

6 lžic medu, 2 lžíce citronové šťávy, 10 listů máty Dobře rozmícháme mátu, med a citronovou šťávu a před výrobou dalších nápojů uchováváme v chladničce. Sirup se výborně hodí na přípravu různých alkoholických i nealkoholických nápojů, koktejlů nebo chutná i ředěný pouze studenou vodou.

Zobrazuji 8 (1 - 8 Z celkových 12)

Speciální nabídka

© 2020 Všechny práva vyhrazena, Příroda, včely a člověk, o.p.s., Obora 108, 679 01 Obora, Vytvořilo FEO