Saláty

Fazolkový salát

2 lžíce medu 400 g uvařených mladých fazolek, 1 cibule, pažitka, 1 lžíce oleje, špetka soli, šťáva z půl citronu, uzený sýr Na kousky nakrájené lusky smícháme s nadrobno nakrájenou cibulí, zalijeme zálivkou z medu, oleje, citronové šťávy a soli. Ozdobíme pažitkou a strouhaným sýrem.

Německý bramborový salát

6 brambor, 6 plátků špeku, 1/2 hrnku medu, 1 malá cibule, jemně nakrájená, 6 lžiček vinného octa, 1 lžíce mouky, 1 lžička soli, špetka pepře Brambory uvaříme ve slupce oloupeme a nakrájíme na hranolky. Spek nakrájíme na kostičky a usmažíme do křupava. Přidáme ostatní přísady a provaříme. Nalijeme na brambory a zapečeme v troubě při 170 °C 20minut.

Teplý bramborový salát

6 brambor, 6 plátků anglické slaniny, 1/2 hrnku medu, 1 malá najemno nakrájená cibule, 6 lžiček vinného octa, 1 lžíce hladké mouky, 1 lžíce soli, špetka pepře. Brambory uvaříme ve slupce, oloupeme a nakrájíme na hranolky. Slaninu nakrájíme na kostičky a usmažíme do křupava. Do pánve ke slanině přidáme ostatní přísady a rychle promícháme. Směs nalijeme na brambory a zapečeme v troubě cca 20 minut při 170st. C.

Kuřecí salát Santa Anna

K přípravě potřebujeme: 180 g kuřecího masa nakrájeného na kostičky 1 lžíce oleje na smažení 1/2 hrnku na nudličky nakrájených sladkých červených paprik 1/2 hrnku na jemno nakrájené cibule 1/2 hrnku nakrájených hub 4 litrový hrnec čerstvých špenátových listů 1/4 hrnku nakrájených ředkviček Dresink: 1/3 hrnku vinného octa 1/3 hrnku medu 1 lžička dobromysle 1/2 lžičky soli 1/4 lžičky pepře 1/8 lžičky cayennského pepře Postup přípravy: Kuřecí maso marinujeme v 1/4 hrnku dresinku přes noc. Marinádu scedíme a uschováme. Maso osmažíme zprudka na...

Speciální nabídka

© 2020 Všechny práva vyhrazena, Příroda, včely a člověk, o.p.s., Obora 108, 679 01 Obora, Vytvořilo FEO